Autosport & Tuning č. 212

Vyšel 31. října 2018

A&T číslo 211

Slovensko jede!

Slovenská tuningová scéna doslova kvete. Naši sousedé nám zasílají auta na focení jako na běžícím pásu a jedno je hezčí než druhé. Nakonec, vše můžete posoudit sami. Jedním parádním kouskem se teď slovenská tuningová škola pochlubí.

Jedná se o parádní Seat Leon. Pod kapotou je oblíbený turbodiesel se sériovým výkonem 150 koní. Prošel ale úpravou a jeho současný výkon je daleko vyšší. Motor dostal jiné trysky, ostrou vačkovou hřídel, turbo z modelu BMW 330D. Upravil se i výfukový systém. Odstraněný je katalyzátor a koncový tlumič je celý vykuchaný. Vypadá tak sice jako původní, ale zvuk má úplně někde jinde. Výkon by tak podle informací majitele vozu měl být někde kolem 190 koní a to už je hodně slušné. Převodovka je manuální, šestistupňová a i když je bez dodatečných úprav, zvládá porci koní navíc bez problémů. Zato podvozek je kompletně nový. Jedná se o vzducháč, kde jsou všechny jeho potřebné komponenty umístěné v kufru, přesněji řečeno v prostoru pro rezervu. Vzduchové příruby jsou namontovány na tlumiče Lowtec a vůz se tak může zvyšovat a snižovat přesně podle potřeby. Posílené jsou i brzdy, a to vzhledem k vyššímu výkonu kvitujeme s radostí. Přední kotouče jsou značky Zimmerman s průměrem 312 milimetrů a navíc jsou řezané. Zadní kotouče mají průměr kotoučů 252 milimetrů. Kola jsou použita také skvělá, a i když se jedná jen o repliky značky BBS, nikdo to na první pohled nepozná. Mají rozměr 8,5x19 palců pro obě nápravy shodný. Pneumatiky jsou použity s rozměrem 215/35.

Více v novém čísle

A&T Škoda Speciál 19

Vychází 3. července 2018

TUNINGOVÝ SEN SPLNĚN ...

ŠKODA 110R

Jirka už u nás jedno auto měl a tak by se dalo říct, že je to vlastně starý známý. Tentokrát ale na nás vyrukoval s opravdu těžkým kalibrem. Tak hezké erko se jen tak nevidí.

Není přeplácané, je dobře technicky udělané, na první pohled je jasné, že se jedná o povedený tuning, ale na druhou stranu každý hned pozná, o jaký model škodovky se vlastně jedná, i když už je to docela letitá babička. Podle mého názoru je toto ta správná cesta úpravy youngtimerů. Když už se tedy upravují. Pomalu se i u nás začíná projevovat trend, kdy mají větší cenu v původním, originálním stavu. Jenže to by zase byla docela nuda, občas je potřeba trošku ty tuningové vody rozvířit. A Jirka to rozhodně vzal za ten správný konec.

[Více v novém Škoda speciálu 19]

 

 

MÓDNÍ SHOW SUPERMISS 2018

Jedenáctý  ročník soutěže krásy SUPERMISS se uskutečnil v kongresovém sále pražského hotelu Hilton Prague jako módní show. Šerpu, pohár a korunku SUPERMISS  převzala od porotců a ředitele soutěže Tomáše Vavřince 24 letá studentka Tereza Hudáková.

Moderátorem celého večera, který byl poprvé pojatý jako „módní show,“ byl charismatický herec Jan Čenský.  Během galavečera se předváděly modely návrhářů Alice Abraham, Nikol Pavlové a Jiřího Moravce. Součástí večera byly i přehlídky sportovního oblečení a plavek Litex a luxusního prádla Werso. V jeho průběhu pak také vystoupili zpěváci Josef Vojtek z kapely Kabát, Bohuš Matuš, Monika Sommerová, mladá hvězda šansonu Eliška Lüftnerová, hudební skupina Trio Nobles a Kamila Hübsch. Z desítky finalistek to nakonec u poroty vyhrála dívka číslo 4 Tereza Hudáková, studentka cestovního ruchu. Nová SUPERMISS disponuje mírami 88-61-88 při výšce 174 cm. „Děkuji pořadatelům a všem, kteří mi s účastí v soutěži pomáhali a podporovali. Bez nich bych nikdy korunku SUPERMISS nezískala. Doufám, že mi tento titul pomůže v naplnění mého snu, kterým je práce v modelingu i v zahraničí,“ ocenila podporu svého okolí vítězná Tereza.

Vedle titulu SUPERMISS se také soutěžilo o titul  v osmnáctém ročníku Miss Motorsport. Tou se nakonec stala 22 letá Anastazie Kasatkina. Dále byla vyhlášena i Miss Praha a Miss Tourism Czech Republic. Vítězkami se staly 22 letá Sumi Kadyrová (Miss Praha) a 21 letá Nikol Prachařová (Miss Tourism Czech). Hlasováním na stránkách mediálních partnerů soutěže pak diváci rozhodli také o SUPERMISS Media, kterou se stala 24 letá Iveta Kindlmanová.

“Letos je tomu 26 let od okamžiku, kdy jsme poprvé organizoval podobnou soutěž krásy a shodou okolností to bylo i na stejném místě, jako jsme dnes. Jsem rád, že se letošní ročník SUPERMISS velmi vydařil, změnili jsme koncepci na módní show a díky všem partnerům se podařilo posunout úroveň této soutěže o trochu výše,” spokojeně zhodnotil výsledky i průběh soutěže ředitel Tomáš Vavřinec. 


 
 
 
 
 

Tuningové srazy

Auto měsíce

Reklama

     

 

Alcar