Autosport & Tuning 9–10/2017

Vyšlo 30. 8. 2017

A&T dvojčíslo 9-10/2017

Žralok

Honda CRX Targa

Pepa u nás už jednou s autem byl. Ale nebyla to tato Honda, jak by se mohlo zdát. Tenkrát nám Pepa přivezl VW Vento. Od té doby uplynul už nějaký čas a Pepa nejen že vyměnil auto, ale i styl. Když mi posílal fotky Hondy, zda se domluvíme na focení, vypadala jinak, než s jakým autem pak přijel. Zkrátka pořád je co dělat, pořád je co vylepšovat. A proč vlastně Pepa vyměnil VW za Hondu?

"Toto auto se mi zalíbilo od samého začátku, co jsem ho viděl. Přišel jsem k němu vlastně náhodou v jednom autobazaru. Bylo sice v horším stavu, ale i přesto jsem vůz moc chtěl a byl jsem odhodlaný ho dát do kupy :-). Líbí se mi hlavně tvarem, a že to je něco jiného, že se odlišuje od ostatních vozidel. Můj styl úprav je také možná odlišující se od ostatních, nebaví mě jen kola a složit to na zem, chci i něco navíc, něco, co se jen tak nevidí :-). Ani nevím, co bych vyzdvihl, ale spíše jako celek, jak je to udělaný a hlavně jen mýma rukama. Vše jsem si dělal sám, nebo s pomocí kamarádů, za což jim moc děkuji a pokud ji budu ještě mít, tak plánuju celolak, ale už jako že celolak pistolí, zkušenosti už nějaké mám, tak si to troufnu udělat sám :-).“

(Více ve dvojčísle A&T 9-10/2017) 

A&T Škoda Speciál 17

ORANŽÁDA

Škoda Favorit 136 L

Někdy se totiž stává, že když někdo něco dokáže, a nemusí to být vždy vlastním přičiněním, stane se z něj náfuka, který nad každým ohrnuje nos. Ne tak Filip, ten je toho pravým opakem. Prostě bezva chlap, a ještě k tomu vynikající tuner, což dokazuje jeho kára. Tak se hned vrhneme na její popis, ale nejdřív dám určitě slovo Filipovi.

„Auto bylo vyrobeno v roce 1989 s původní bílou barvou. Získal jsem ho v roce 2004 na jaře. Fávo bylo nutné celé odstrojit, na autě byl totiž kompletní body kit (přední, zadní nárazník, boční prahy) od firmy Autostyl Janko a oranžový lak. V zimě 2004 se tedy fávo odstrojilo a začalo se opravovat. Oprava zabrala skoro celou zimu, tedy přesněji čtyři měsíce, ale pak Favorit vypadal, jako by právě opustil fabriku. Snad ještě lépe. Oranžová barva zůstala, ale bylo nutné ji oživit. Tak přišla na řadu leštička. Leštilo se a leštilo, až barva dostala ten správný lesk. Pak přišla na řadu kola. Původně auto jezdilo na šestnáctkách Aluett, ale kola působila moc masivně a občas se otřela i kolem blatníků. Tak se na auto naštelovala kola o palec menší, tedy patnáctky BSA motorsport, obutá do pneumatik Falken 195/45. Dále byla zadní náprava rozšířena o dvoucentimetrové duralové podložky na každé straně. Fávo bylo sníženo vpředu o 60 mm a vzadu o 40 mm. Tlumiče jsou sériové a pružiny originální od firmy Fedoro Racing. Nové jsou také přední čiré a zadní tmavé světlomety, vše od firmy Ellri Tuning.

[Více v novém Škoda speciálu 17]

 

 

Tuningové srazy

Auto měsíce

 

NOVÉ! Hlasuj pro
Auto měsíců 9–10/2017

Reklama

     

 

Alcar